Speciális engedély Indonéziának, botrány az Emírségekben és az ,,ateista” Netanjahu

Avi/ujkelet.live

A háború 681. napja ☕️🇮🇱: Jó reggelt a korán kelőknek!

📦✈️Indonézia speciális engedéllyel csatlakozik a Gáza felett végrehajtott légi humanitárius akcióhoz. A muszlim ország és Izrael között nincs hivatalos diplomáciai kapcsolat.

👀Joszi Shelly, Izrael Emírségekbeli nagykövete és Netanjahu egyik bizalmasa, újabb botrányt okozott, ezúttal egy fotóval.

🇸🇾: Miközben egyre több ország kritizálja Izraelt, a dél-szírai drúzok nagyon hálásak a zsidó államnak, és ezt kifejezésre is juttatják.

🇮🇱✡️: A volt szefárd főrabbi tegnap ,,ateistának nevezte a miniszterelnököt, a háttérben a sorkatonai törvénytervezet körüli válság áll.


Gáza: A politikai vezetés jóváhagyta, hogy Indonézia, a világ legnépesebb muszlim országa, amelynek nincsenek diplomáciai kapcsolatai Izraellel, a jövő héttől humanitárius segélyt dobjon le a levegőből a Gázai övezetbe, jelentette tegnap este a KAN közszolgálati műsorszolgáltató.

Eddig tizenegy ország vett részt a műveletben: Jordánia, Egyiptom, az Egyesült Arab Emírségek, Németország, Franciaország, Spanyolország, Belgium, Olaszország, Görögország, Hollandia és Szingapúr.

Mostanáig a Gázának légi úton segélyt nyújtó országok a COGAT-tól kaptak jóváhagyást, de az indonézek esetében a jóváhagyás a Miniszterelnöki Hivatal külön jóváhagyásával történt. Izrael és Indonézia kapcsolatai hullámvölgyön mentek keresztül, és bár az országok nem tartanak fenn diplomáciai kapcsolatokat, közvetett kereskedelmi kapcsolatok azért vannak.

Egy magas rangú politikai forrás a riportra reagálva a következőt nyilatkozta: „Netanjahu miniszterelnök meghívott minden olyan országot, amely légi úton élelmiszert kíván szállítani Gázába, hogy csatlakozzon a humanitárius erőfeszítésekhez.”

A Trump-kormány Indonéziát a gázai tömegek önkéntes migrációjának lehetséges célpontjaként említette – legalábbis a háború utáni, évekig tartó újjáépítési folyamat során. Izrael eddig nem engedélyezte, hogy ellenségesnek tartott országok, például Katar és Törökország, csatlakozzanak a légi segélyakcióhoz.


Szíria: A dél-szíriai Drúz-hegységben történt mészárlások és súlyos összecsapások után tegnap nagyszabású tüntetést tartottak Szweida szívében „Az önrendelkezéshez való jog” címen. A tüntetésen skandálásokkal és táblákon hirdették az Izraelhez való annektálás követelését, jelentette a KAN.

A szweidai tüntetésen három, a drúz közösséghez tartozó fegyveres résztvevőt láttak, akik izraeli zászlóval díszített katonai mellényt viseltek. A felszerelést Dzsulisz drúz faluban varrták, és a nemrégiben a Drúz-hegynek szállított humanitárius segély része volt, és a közösség védelmét hivatott biztosítani.

Forrás: Telegram

Ahmad al-Saraa kormánya továbbra is keresi a módját a drúzokkal való válság megoldására a dél-szíriai mészárlások és véres zavargások után.

Izrael üzenetet közvetített a szíriai az új szíriai rezsimnek, követelve, hogy a belbiztonsági szolgálaton – amely az ország belügyminisztériumához tartozik – keresztül kormányozza Dél-Szíriát, a szíriai hadsereg jelenléte nélkül.


Emírségek: Joszi Shelly, Izrael Emírségekbeli nagykövete biztonsági szabálysértést követett el, miután egy fotót tett közzé Twitteren, mely az emirátusi nagykövetség irodájában készült.

Biztonsági tisztviselők szerint ez súlyos kihágás, amely jelezheti a nagykövetség és irodái lokációját, egy olyan időszakban, amikor iráni terrorszervezetek izraeli célpontok elleni támadásaira figyelmeztetnek az Egyesült Arab Emírségekben. Az Egyesült Arab Emírségek is felháborodott a fotó közzététele miatt.

Két héttel ezelőtt arról számoltak be, hogy az Emírségekben lévő izraeli képviselet alkalmazottait a biztonsági feszültségek miatt evakuálásra és Izraelbe való visszatérésre utasították. Ezenkívül a Külügyminisztérium szokatlan és szigorú biztonsági irányelveket adott ki az emírségekbeli képviselet azon alkalmazottainak, akik továbbra is az országban maradtak.


Kritika: Jichák Joszef volt szefárd főrabbi tegnap este élesen támadta Binjámin Netanjahu miniszterelnököt.

Heti Tóra-órája elején Joszef rabbi kijelentette: „Néhány évvel ezelőtt Netanjahu elűzte a harediket, és baloldali kormányt alakított. Ezt nem szabad elfelejtenünk, és nem szabad hinnünk neki. Ő ateista, semmiben sem hisz” – utalt a 2013-2015 közötti harmadik Netanjahu-kormányra.

Joszef rabbi megjegyzéseit a jobboldali blokk és az ultraortodoxok közötti válság közepette tette a sorkatonai törvénytervezettel kapcsolatban, mely mentesítené a jesiva diákokat a katonai szolgálat alól. Joszef rabbi korábban határozottan nyilatkozott a témában, mondván: „Ha arra kényszerítenek minket, hogy bevonuljunk a hadseregbe, mindannyian külföldre megyünk.”

Új Kelet Live Podcast Új Kelet Live

🎙️ Az epizód tartalma:A mai adásban a Közel-Kelet legfrissebb és legvitatottabb eseményeit járjuk körbe: az ENSZ legújabb jelentéseitől kezdve az izraeli egészségügyi helyzeten át egészen a Fehér Házat és Donald Trumpot érintő politikai és parapszichológiai elméletekig.ENSZ-jelentés a gázai gyermekek helyzetéről: Egy független vizsgálóbizottság súlyos vádakat fogalmazott meg Izraellel szemben, emberiesség elleni bűncselekményeket és népirtást emlegetve. Izrael genfi képviselete határozottan visszautasította a jelentést, rágalomnak nevezve azt, és kiemelve, hogy a dokumentum teljesen figyelmen kívül hagyja a Hamász civil pajzs-taktikáját.Drámai tanúskodás Genfben: Ilana Gritzewszky, a Hamász egykori túsza, az ENSZ Emberi Jogi Tanácsa előtt személyesen szembesítette a szervezet nők elleni erőszakkal foglalkozó jelentéstevőjét, és azzal vádolta meg, hogy elhallgatja a zsidó nők ellen elkövetett szexuális bűncselekmények bizonyítékait.Ebola-riadó Izraelben: Megkönnyebbülhet az egészségügy: hivatalosan is negatívak lettek a tesztjei annak a két Kongóból visszatért személynek, akiknél felmerült a fertőzés gyanúja.Uri Geller és az elmeirányító fegyverek: A híres mentalista egy különös elmélettel állt elő: szerinte Donald Trump hirtelen politikai irányváltásai mögött külföldi hatalmak elektromágneses fegyverei (E1000 technológia) állnak, és ő maga is dolgozik az elhárításon.Költözzön Ivanka és Jared Izraelbe? Egy szatirikus kampányban hívták fel Donald Trump figyelmét arra, hogy ha valóban olyan jónak tartja az Iránnal kötött megállapodást, küldje a lányát és a vejét a Szentföldre.Bónuszként pedig egy új fagylalt.Kövesd a csatornát, hogy ne maradj le a legfrissebb adásokról! 🔔 Írd meg véleményed a kommentekben vagy oszd meg az epizódot, ha tetszett!
  1. Új Kelet Live Podcast
  2. Új Kelet Live Podcast – Ami a héten kimaradt
  3. Új Kelet Live Podcast – Ami a héten kimaradt
  4. Új Kelet Live Podcast – Ami a héten kimaradt
  5. Új Kelet Live Podcast – Ami a héten kimaradt

Speciális engedély Indonéziának, botrány az Emírségekben és az ,,ateista” Netanjahu” bejegyzéshez egy hozzászólás

Hozzászólások lezárva