A videó után a hadsereg vizsgálja a mentőcsapat 15 tagjának halálát Rafahban

Avi/ujkelet.live

A háború 547. napja, Gáza: Az Izraeli Védelmi Erők a The New York Times videója után ismét ígéretet tett, hogy „alaposan” kivizsgálja a dél-gázai Rafahban március 23-án történt incidenst, amelynek során a csapatok tüzet nyitottak palesztin mentőautókra és egy tűzoltóautóra.

,,A mentőkonvojra irányuló lövöldözés Tel Szultánban, március 23-án mélyreható vizsgálat alatt áll” – közölte a katonaság. ,,Minden állítást, beleértve a közzétett dokumentációt is, alaposan és behatóan megvizsgálják, hogy megértsük [a csapatok] magatartását az incidensben”.

A NYT közzétett egy videót, amelyen látható, hogy a palesztin mentőautók és egy tűzoltóautó egyértelműen meg volt jelölve, és be volt kapcsolva a vészvilágítás is, amikor az izraeli erők tüzet nyitottak rájuk, ami ellentmond Izrael eredeti beszámolójának az incidensről.

A videót készítő mentős újra és újra a sahadát ismételgeti, melyet a muszlimok a halállal szembesülve mondanak el. Bocsánatot kér Istentől, és azt mondja, tudja, hogy meg fog halni.

„Bocsáss meg, anya. Ezt az utat választottam – hogy segítsek az embereken” – mondta. „Allahu akbar”.

Öt napba telt, mire az Egyesült Nemzetek Szervezete és a Vörös Félhold megtárgyalta az izraeli hadsereggel az eltűntek felkutatásához a biztonságos áthaladást. Miután megkapták az engedélyt, az ENSZ tisztviselői szerint, a csapat múlt vasárnap 15 halottat talált, akiknek többségét egy sekély tömegsírba dobták.

A NYT szerint a videót forgató mentőst golyóval a fejében találták meg, a felvétel a telefonjáról került elő.

A Walla hírportál este egy, a részleteket ismerő vezető izraeli tisztviselőt idézett, mondván, a videó nyilvánosságra hozatala után a Déli Parancsnokság vezetője újabb vizsgálatot folytat az eset kapcsán, melynek következtetéseit holnap terjesztik a vezérkari főnök elé. Vizsgálják annak lehetőségét, hogy a terepen tartózkodó katonák hazudtak az első vizsgálat során.

Az izraeli hadsereg nemzetközi sajtószóvivője, Nadav Sosani alezredes, a hét eleji nyilatkozatában kijelentette, hogy a hadsereg „nem véletlenszerűen támadott meg egy mentőautót március 23-án”.

,,Múlt vasárnap több, koordinálatlan járművet azonosítottak, amelyek Izraeli Védelmi Erők csapatai felé haladtak gyanúsan, fényszórók és vészjelzések nélkül. Az Izraeli Védelmi Erők csapatai ezután tüzet nyitottak a gyanús járművekre. korábban a nap folyamán a nem terroristákhoz tartozó autókat összehangolták, és biztonságosan haladtak át ugyanazon az útvonalon.”

„Az első értékelést követően megállapították, hogy a csapatok likvidálták a Hamász egyik katonai operatívját, Mohammad Amin Ibrahim Subakit – aki részt vett az október 7-i mészárlásban -, nyolc másik terroristával együtt a Hamászból és a Palesztin Iszlám Dzsihádból.”

Két nappal később frissítést tett közzé, mondván, az incidenst a vezérkar tényfeltáró és értékelő mechanizmusába vizsgálja.


Libanon: Magas rangú libanoni tisztviselők szerint az Egyesült Államok helyettes közel-keleti különleges megbízottjával, Morgan Ortagusszal folytatott tárgyalások pozitívak voltak, és Dél-Libanonra összpontosítottak, Izrael és a Hezbollah terrorszervezet közötti törékeny fegyverszünet közepette.

Joseph Aoun elnök és Ortagus „Dél-Libanonról, a nemzetközi megfigyelőbizottság munkájáról és az izraeli kivonulásról” tárgyalt– áll az elnökség közleményében, amely konstruktívnak minősítette a tárgyalásokat.

Nawaf Szalam miniszterelnök hivatala közleményében szintén azt állította, hogy a küldötttel folytatott megbeszélések „pozitívak voltak”.

A KAN közszolgálati műsorszolgáltató szerint Libanonban ismét a figyelem középpontjában volt az Ortagus nyakában lógó Dávid-csillag. Azt állítják, hogy amikor a Hezbollahhoz közeli libanoni parlament elnökével, Nabih Berrivel találkozott, elrejtette a láncot, nem úgy, mint, amikor Aounnal találkozott a palotában.

Izrael és Libanon a közelmúltban megállapodott, hogy tárgyalásokat folytat szárazföldi határvitájuk rendezéséről az Izrael és a Hezbollah közötti több mint egy évig tartó háborút követően.

Az Egyesült Államok felszólította a libanoni kormányt, hogy fegyverezze le a Hezbollahot, hogy biztosítsa a nyugalom megőrzését a határ mentén.

Új Kelet Live Podcast – Ami a héten kimaradt Új Kelet Live

Alkotmánymódosítás Magyarországon, Ben Gvir vízumbalhéja és támadás a tel-avivi villamosok ellenE heti adásunkban az izraeli sajtó legfontosabb és legvisszhangosabb híreit válogattuk össze nektek. Politikai földrengések, diplomáciai csörték és nemzetközi feszültségek – pörgősen, lényegretörően.Amiről a mai epizódban szó lesz:Történelmi alkotmánymódosítás Magyarországon: Elfogadták a 8 éves miniszterelnöki korlátot, ami ellehetetleníti Orbán Viktor visszatérését. Hogyan reagált erre az izraeli ellenzék és Naftali Bennett?Itamar Ben Gvir vízum-kálváriája: Miért kellett ujjlenyomatot adnia a nemzetbiztonsági miniszternek az amerikai nagykövetségen, és miért mondta le végül az utazását?Rongálás Spanyolországban: Palesztinbarát aktivisták kalapácsokkal és vörös festékkel támadtak a Tel-Aviv-i könnyűvasút leendő szerelvényeire. Milyen hatással van ez a lila vonal átadására?Bukás a hadseregben: Tiltott szerelmi viszony és kitüntetés a beosztottnak – azonnali hatállyal távozik a hadsereg hadműveleti osztályának vezetője, Jiszráel Somer dandártábornok.Egy különleges találkozó a Fehér Házban: Donald Trump fogadta a gázai fogságból 738 nap után kiszabadult Rom Braszlavszkit, aki végre személyesen is köszönetet mondhatott az elnöknek.+1Ha tetszett az adás, kövess minket itt Spotify-on, és nyomj egy ötcsillagos értékelést, hogy még több emberhez eljussanak a legfrissebb izraeli hírek!
  1. Új Kelet Live Podcast – Ami a héten kimaradt
  2. Új Kelet Live Podcast – Ami a héten kimaradt
  3. Új Kelet Live Podcast – Ami a héten kimaradt
  4. Új Kelet Live Podcast – Ami a héten kimaradt
  5. Új Kelet Live Podcast – Ami a héten kimaradt

A videó után a hadsereg vizsgálja a mentőcsapat 15 tagjának halálát Rafahban” bejegyzéshez egy hozzászólás

Hozzászólások lezárva