A Hamász videót tett közzé 2 túszról

Avi/ujkelet.live

A háború 547. napja: A Hamász terrorszervezet este a pszichológiai terror részeként közzétett egy videót Bar Kupersteinről és Maxim Herkinről. Ez az első életjel mindkettőjüktől, mióta a Hamász terroristái 2023. október 7-én elrabolták és Gázába hurcolták őket. Herkin családja nem engedélyezte, hogy az izraeli média megossza a videót vagy idézzen belőle. Herkin kezén és arcán sérülések láthatók.

A 37 éves Herkint a barátai hívták el a Nova fesztiválra, az utolsó pillanatban. Ez volt az első alkalom, hogy egy ilyen partin vett részt.

Herkinnek van egy 4,5 éves kislánya, és ő az elsődleges anyagi támogatója édesanyjának és testvérének. Rokonai orosz állampolgársággal rendelkeznek, ezért Moszkva is nyomást gyakorol a terrorszervezetre a szabadulása érdekében.

Kuperstein, a Nova fesztivál munkatársa és mentős hátramaradt a sebesültek ellátására, majd a terroristák túszul ejtették. A családjának október 7-én reggel 8 órakor sikerült bemérnie Kuperstein telefonját. Néhány órával később a Telegramon egy videót és fényképeket találtak róla amint a földön van megkötözve.

Elrablásáig Kuperstein támogatta anyagilag édesanyját, édesapját és négy fiatalabb testvérét. A szintén mentős édesapja körülbelül három éve súlyosan megsérült egy balesetben.

Kuperstein őrként dolgozott a fesztiválon, hogy pénzt keressen a családjának.

,,Bar Kupershtein ma 23 éves. Nem tudja, hogy apja, aki egy autóbalesetben súlyosan megsérült, lassan visszanyeri beszédkészségét. Nem tudja, mennyit küzd a családja minden egyes nap azért, hogy hazahozza a Hamász fogságából.

Ez a második születésnapja a fogságban. Október 7-én rabolták el a Nova fesztiválról, ahol bátran gondoskodott és evakuált sok sebesültet. Nem nyugodhatunk mindaddig, amíg nem teljesítettük maradéktalanul kötelességünket – Bar hazahozatalát az összes tússzal együtt –, visszaadjuk az élőket családjaiknak, az elesetteket pedig végső nyugalomra helyezzük. Amíg az utolsó is haza nem tér!” – írta Jichák Herzog elnök kedden X-en.

59 túsz van még mindig a Hamász fogságában Gázában, közülük 35 halálát erősítette meg az izraeli hadsereg. Az izraeli hírszerzés úgy véli, hogy 24 túsz még mindig életben van.


Túszalku: Miközben az Izraeli Védelmi Erők kiterjesztette a szárazföldi manővereket a Gázai övezetben, Egyiptom olyan kompromisszumos formulát próbál találni, amely Izraelt és a Hamászt visszahozza a tárgyalóasztalhoz, jelentette tegnap este a KAN közszolgálati műsorszolgáltató.

Izraelben azonban úgy vélik, hogy a katonai nyomás fokozása a Hamászt álláspontja megváltoztatására készteti, és a Gázai övezet területének nagy százalékát meg kell tartani.

Ezzel szemben a Hamász katonai szárnyának szóvivője, Abu Obeidah tegnap este hivatalos közleményben kijelentette, hogy az életben lévő túszok fele azokon a területeken tartózkodik, amelyeknek az izraeli hadsereg a kiürítését követeli: „Úgy döntöttünk, hogy nem evakuáljuk ezeket a foglyokat [túszokat], és szigorú fogvatartási körülmények között tartjuk őket, habár életük nagy veszélyben van. Ha az ellenséget [Izraelt] érdekli az életük, azonnal tárgyaljon átadásukról vagy szabadon bocsátásukról.”

A legutóbbi vázlatban Izrael 11 életben lévő túsz szabadon bocsátását követelte 40 napos tűzszünetért cserébe. A Hamász azonban azt válaszolta, hogy csak öt életben lévő túsz szabadon bocsátására hajlandó. Izrael akkor azt mondta, hogy ha a Hamász nem fogadja el az ajánlatot, akkor a szárazföldi manővert kiszélesíti az övezetben, ahogy az az elmúlt napokban a gyakorlatban meg is történt.

Izraelben egyértelművé teszik, hogy az izraeli hadsereg leállítja a harcot, amint a Hamász túszokat enged el a Witkoff-terv szerint – legalább 11 élő túsz két körben történő szabadon bocsátása, valamint a halott túszok kiadása. Mindaddig azonban, amíg ez meg nem történik, Izrael ki akarja terjeszteni az övezet feletti ellenőrzését, és birtokában tartani területének legalább 30%-át.

Binjámin Netanjahu miniszterelnök hétfőn a Fehér Házba látogat, erősítette meg a Fehér Ház a riportokat délután.

A váratlan látogatás: Netanjahu lesz az első külföldi vezető, aki személyesen találkozik Donald Trump elnökkel, hogy megpróbáljon megegyezni a Trump-vámok megszüntetéséről. A vezetők várhatóan megvitatják az iráni nukleáris válságot és a gázai háborút is.

Új Kelet Live Podcast – Ami a héten kimaradt Új Kelet Live

Alkotmánymódosítás Magyarországon, Ben Gvir vízumbalhéja és támadás a tel-avivi villamosok ellenE heti adásunkban az izraeli sajtó legfontosabb és legvisszhangosabb híreit válogattuk össze nektek. Politikai földrengések, diplomáciai csörték és nemzetközi feszültségek – pörgősen, lényegretörően.Amiről a mai epizódban szó lesz:Történelmi alkotmánymódosítás Magyarországon: Elfogadták a 8 éves miniszterelnöki korlátot, ami ellehetetleníti Orbán Viktor visszatérését. Hogyan reagált erre az izraeli ellenzék és Naftali Bennett?Itamar Ben Gvir vízum-kálváriája: Miért kellett ujjlenyomatot adnia a nemzetbiztonsági miniszternek az amerikai nagykövetségen, és miért mondta le végül az utazását?Rongálás Spanyolországban: Palesztinbarát aktivisták kalapácsokkal és vörös festékkel támadtak a Tel-Aviv-i könnyűvasút leendő szerelvényeire. Milyen hatással van ez a lila vonal átadására?Bukás a hadseregben: Tiltott szerelmi viszony és kitüntetés a beosztottnak – azonnali hatállyal távozik a hadsereg hadműveleti osztályának vezetője, Jiszráel Somer dandártábornok.Egy különleges találkozó a Fehér Házban: Donald Trump fogadta a gázai fogságból 738 nap után kiszabadult Rom Braszlavszkit, aki végre személyesen is köszönetet mondhatott az elnöknek.+1Ha tetszett az adás, kövess minket itt Spotify-on, és nyomj egy ötcsillagos értékelést, hogy még több emberhez eljussanak a legfrissebb izraeli hírek!
  1. Új Kelet Live Podcast – Ami a héten kimaradt
  2. Új Kelet Live Podcast – Ami a héten kimaradt
  3. Új Kelet Live Podcast – Ami a héten kimaradt
  4. Új Kelet Live Podcast – Ami a héten kimaradt
  5. Új Kelet Live Podcast – Ami a héten kimaradt