A tálibok mindenkivel hajlandók kapcsolatot létesíteni, kivéve Izraelt

ujkelet.live

A tálibok hajlandók kapcsolatot létesíteni minden országgal, kivéve Izraelt, közölte az egyik szóvivő kedden, amikor a szélsőséges csoport bejelentette új kormányát, miután átvette Afganisztán irányítását.

Suhail Shaheen szóvivő az orosz Sputnik hírügynökségnek nyilatkozva azt mondta, hogy a tálibok hajlandóak együttműködni az Egyesült Államokkal, miután a múlt hónapban gyorsan megbuktatták a 20 éves nyugati támogatású kormányt éppen akkor, amikor Joe Biden elnök az amerikaiak és szövetségeseik kivonásával befejezte Amerika leghosszabb háborúját.

„Igen, természetesen, egy új fejezetként, ha Amerika kapcsolatot akar létesíteni velünk, ami mindkét ország és mindkét nép érdeke lehet, és ha részt kívánnak venni Afganisztán újjáépítésében, szívesen látjuk őket” – mondta Shaheen.

Azonban Izrael szóba sem jöhet.

„Természetesen nem lesz semmilyen kapcsolatunk Izraellel. Más országokkal kapcsolatot akarunk létesíteni, Izrael nincs ezen országok között” – mondta Shaheen.

A múlt hónapban Shaheen meglepetést okozott, amikor interjút adott az izraeli Kan közszolgálati műsorszolgáltatónak, azonban később azt mondta, hogy félrevezették. Amikor a Kan közszolgálati műsorszolgáltató riporterének, Roi Kaisznak nyilatkozott, Kaisz megnevezte a csatornát, de nem árulta el, hogy izraeli.

Az interjúja széles körben terjedt, meglepetést váltva ki, hogy Shaheen beleegyezett, hogy beszéljen egy izraelivel. De néhány órával a riport leadása után Shaheen Twitteren közölte, hogy nem tudta, kivel beszél.

„Sok interjút adok naponta az újságíróknak, miután Afganisztán tartományi központjai és a főváros Kabul az Iszlám Emirátus alá került” – írta. ,,Néhány újságíró talán álcázza magát, de én még nem készítettem interjút senkivel, aki úgy mutatkozott volna be, hogy az izraeli médiától van.”

A tálibok kedden ideiglenes kormányt neveztek ki, a tagok közül többeket terrorcselekmények miatt köröznek.

Új Kelet Live Podcast – Ami a héten kimaradt Új Kelet Live

Alkotmánymódosítás Magyarországon, Ben Gvir vízumbalhéja és támadás a tel-avivi villamosok ellenE heti adásunkban az izraeli sajtó legfontosabb és legvisszhangosabb híreit válogattuk össze nektek. Politikai földrengések, diplomáciai csörték és nemzetközi feszültségek – pörgősen, lényegretörően.Amiről a mai epizódban szó lesz:Történelmi alkotmánymódosítás Magyarországon: Elfogadták a 8 éves miniszterelnöki korlátot, ami ellehetetleníti Orbán Viktor visszatérését. Hogyan reagált erre az izraeli ellenzék és Naftali Bennett?Itamar Ben Gvir vízum-kálváriája: Miért kellett ujjlenyomatot adnia a nemzetbiztonsági miniszternek az amerikai nagykövetségen, és miért mondta le végül az utazását?Rongálás Spanyolországban: Palesztinbarát aktivisták kalapácsokkal és vörös festékkel támadtak a Tel-Aviv-i könnyűvasút leendő szerelvényeire. Milyen hatással van ez a lila vonal átadására?Bukás a hadseregben: Tiltott szerelmi viszony és kitüntetés a beosztottnak – azonnali hatállyal távozik a hadsereg hadműveleti osztályának vezetője, Jiszráel Somer dandártábornok.Egy különleges találkozó a Fehér Házban: Donald Trump fogadta a gázai fogságból 738 nap után kiszabadult Rom Braszlavszkit, aki végre személyesen is köszönetet mondhatott az elnöknek.+1Ha tetszett az adás, kövess minket itt Spotify-on, és nyomj egy ötcsillagos értékelést, hogy még több emberhez eljussanak a legfrissebb izraeli hírek!
  1. Új Kelet Live Podcast – Ami a héten kimaradt
  2. Új Kelet Live Podcast – Ami a héten kimaradt
  3. Új Kelet Live Podcast – Ami a héten kimaradt
  4. Új Kelet Live Podcast – Ami a héten kimaradt
  5. Új Kelet Live Podcast – Ami a héten kimaradt

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.