Likvidálások Gázában és Libanonban, a túszok és látogatás a Siratófalnál

Avi/ujkelet.live

A háború 560. napja, Gáza: A Gázaváros keleti negyedében, Szedzsaijjában közelmúltban végrehajtott hadműveletek során a Jeruzsálem-dandár (16) harcosai – immár negyedik kör tartalékos szolgálatukat végzik Gázában – számos alagutat valamint egy fegyverraktárat lokalizáltak, jelentette az Izraeli Védelmi Erők pénteken.

A hadsereg szerint a Szedzsaijjában végzett hadműveletek célja az ütközőzóna kiterjesztése a gázai határ mentén. A terület viszonylag magasan fekszik, és az izraeli határ melletti Nahal Oz, Kfar Azza és Sza’ad kibucokra néz.

A múlt héten a tartalékos dandár likvidált egy terrorsejtet, mely orvlövész támadást tervezett az erők ellen.

A tartalékosok által lokalizált alagutakat és fegyverraktárat a Jahalom elit harcmérnöki egység lerombolta.


A túszok: Egy izraeli tisztviselő délelőtt a médiának azt nyilatkozta, hogy még nem érkezett hivatalos válasz a közvetítőktől az izraeli javaslatra, melyet a Hamász terrorszervezetnek tett a túszalku kapcsán.

Csütörtökön a Hamász tárgyalócsoportjának vezetője, Khalil Al-Hajja kijelentette, hogy a Hamász kész azonnal megkezdeni a tárgyalásokat az ,,átfogó csomagról”, amely magában foglalja palesztin foglyok és a Gázai övezetben fogva tartott izraeli túszok szabadon bocsátását.

Al-Hajja azt is elmondta, hogy a Hamász ragaszkodik a szervezet jogához, hogy továbbra is fegyvereket birtokoljon. „Ez népünk természetes joga” – jegyezte meg. Azzal vádolta továbbá Izraelt, hogy ellenjavaslatot kínál ,,lehetetlen feltételekkel”.


Ételhiány: Miután a Gázában bevetett Golani-dandár csapatai panaszkodtak, hogy nem kapnak elegendő élelmet a kóser-pészach korlátozások miatt, a Technológiai és Logisztikai Igazgatóság főnöke, Misel Janko vezérőrnagy ma reggel bement az övezetbe, hogy személyesen kivizsgálja az ügyet.

Janko több egységgel is találkozott Gázában, ,,annak érdekében, hogy a csapatok megkapják a szükséges élelmezési és logisztikai választ”.

A hadsereg szerint 24/7-ben működő forródrót üzemeltettnek pészach alatt, ahol a katonák panaszokat tehetnek az élelem miatt.

Tegnap a KAN közszolgálati műsorszolgáltató arról számolt be, hogy a dél-gázai Rafahban harcoló Golani katonák panaszkodtak szüleiknek, hogy csak maceszt esznek kenhető csoki krémmel, és napok óta egyáltalán nem ettek meleg ételt.


Látogatás: Az Egyesült Államok új izraeli nagykövete, Mike Huckabee péntek reggel látogatást tett a Siratófalnál, ahol üzenetet hagyott a résekben, amelyet Donald Trump amerikai elnök adott neki: ,,A békéért Izraelben. D. T.”

A sajtótájékoztatón Huckabee elmondta, hogy az Egyesült Államok és Izrael kapcsolata ,,mélyen gyökerezik a demokrácia iránti szeretetünkben és abban a zsidó-keresztény felfogásban, hogy minden élet értékes”. Azt is elmondta, hogy azzal a reménnyel és optimizmussal érkezett Izraelbe, hogy ,,Isten nagy dolgokat fog tenni itt, ebben a szent városban”.

A Hamász gázai uralmával kapcsolatban Huckabee azt mondta, hogy ,,minden, amit az emberek ott [Gázában] látnak, nem más, mint a Hamász által október 7-én táplált és végrehajtott gonosz gyűlölet eredménye.” Hozzátette, hogy ,,ők fizetik meg az árát, és tragikus módon oly sok ártatlan ember fizet a Hamász e szörnyetegeinek bűneiért és gonoszságaiért.”


Libanon: Az izraeli hadsereg délelőtt dróncsapással megölte a Hezbollah egyik terroristáját a libanoni Szidon tengerparti városban.

A célpont Mohamed Abdullah, a libanoni terrorcsoport tagja volt, aki a Hezbollah kommunikációs rendszereinek Libanon-szerte történő telepítéséért volt felelős, különösen a Litani folyótól délre eső területeken.

,,A terroristák tevékenysége az elmúlt időszakban az Izrael és Libanon közötti megállapodás megsértését jelentik, és veszélyt jelentettek Izrael Államra és polgáraira” – tette hozzá a hadsereg.

Új Kelet Live Podcast – Ami a héten kimaradt Új Kelet Live

Alkotmánymódosítás Magyarországon, Ben Gvir vízumbalhéja és támadás a tel-avivi villamosok ellenE heti adásunkban az izraeli sajtó legfontosabb és legvisszhangosabb híreit válogattuk össze nektek. Politikai földrengések, diplomáciai csörték és nemzetközi feszültségek – pörgősen, lényegretörően.Amiről a mai epizódban szó lesz:Történelmi alkotmánymódosítás Magyarországon: Elfogadták a 8 éves miniszterelnöki korlátot, ami ellehetetleníti Orbán Viktor visszatérését. Hogyan reagált erre az izraeli ellenzék és Naftali Bennett?Itamar Ben Gvir vízum-kálváriája: Miért kellett ujjlenyomatot adnia a nemzetbiztonsági miniszternek az amerikai nagykövetségen, és miért mondta le végül az utazását?Rongálás Spanyolországban: Palesztinbarát aktivisták kalapácsokkal és vörös festékkel támadtak a Tel-Aviv-i könnyűvasút leendő szerelvényeire. Milyen hatással van ez a lila vonal átadására?Bukás a hadseregben: Tiltott szerelmi viszony és kitüntetés a beosztottnak – azonnali hatállyal távozik a hadsereg hadműveleti osztályának vezetője, Jiszráel Somer dandártábornok.Egy különleges találkozó a Fehér Házban: Donald Trump fogadta a gázai fogságból 738 nap után kiszabadult Rom Braszlavszkit, aki végre személyesen is köszönetet mondhatott az elnöknek.+1Ha tetszett az adás, kövess minket itt Spotify-on, és nyomj egy ötcsillagos értékelést, hogy még több emberhez eljussanak a legfrissebb izraeli hírek!
  1. Új Kelet Live Podcast – Ami a héten kimaradt
  2. Új Kelet Live Podcast – Ami a héten kimaradt
  3. Új Kelet Live Podcast – Ami a héten kimaradt
  4. Új Kelet Live Podcast – Ami a héten kimaradt
  5. Új Kelet Live Podcast – Ami a héten kimaradt

Likvidálások Gázában és Libanonban, a túszok és látogatás a Siratófalnál” bejegyzéshez egy hozzászólás

Hozzászólások lezárva