Erdogan Hitlerhez hasonlította Netanjahut

Avi/ujkelet.live

Recep Tayyip Erdogan török elnök szerdán azt mondta, Binjámin Netanjahu miniszterelnök Gázával kapcsolatos intézkedései „semmiben sem különböznek” Adolf Hitler náci vezértől, jelentette az Anadolu.

Netanjahu válasza: ,,Erdogan, aki népirtást hajt végre a kurdok ellen, és világrekord számú újságírót tart börtönben, akik ellenzik uralmát, az utolsó, aki erkölcsről prédikálhat nekünk”.

„Az Izraeli Védelmi Erők a világ legmorálisabb hadserege, amely a világ legaljasabb és legbrutálisabb terrorszervezete, a Hamász-Daes [Iszlám Állam] ellen harcol és felszámolja, amely emberiesség elleni bűncselekményeket követett el, és Erdogan dicséri, és vendégül látja magas rangú tisztségviselőit”.

Beni Gantz, a hadikabinet minisztere szintén bírálta Erdogant, mondván, hogy kijelentései „a valóság nyilvánvaló elferdítése és a holokauszt emlékének megszentségtelenítése”.

„A Hamász volt az a szervezet, amely aljas mészárlást követett el. A Hamász-fenyegetés eltávolítása Izrael polgárairól egzisztenciális szükségszerűség és páratlan erkölcsi parancs”.

Jáir Lapid ellenzéki vezető (Jes Atid): ,,Határozottan elítélem Erdogan szavait és a holokauszthoz és Hitlerhez való szégyenletes összehasonlítást”.

Izrael októberben visszarendelte diplomatáit Törökországból, miután Erdogan háborús bűnök elkövetésével vádolta Izraelt. Később Törökország is visszahívta nagykövetét Izraelből.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.