Sor került az első telefonbeszélgetésre Bennett és Orbán között

ujkelet.live

Naftali Bennett Izraeli miniszterelnök hétfő este beszélt először telefonon magyar kollégájával, Orbán Viktorral.

Az izraeli miniszterelnök hivatala szerint Bennett megköszönte Orbánnak Magyarország határozott kiállását Izrael mellett a nemzetközi fórumokon.

A felek megállapodtak abban, hogy számos területen folytatják az országok közötti együttműködést, és folyamatos kapcsolatot tartanak fenn.

Egy vezető rangú izraeli tisztviselő azt nyilatkozta korábban a Walla hírportál riporterének, Barak Ravidnak, hogy a hívást ,,bemutatkozó beszélgetésként” határozták meg.

Orbán Benjamin Netanjahu legnagyobb szövetségese volt az Európai Unióban.

Egy nappal azután, hogy Bennett letette a miniszterelnöki esküt, Orbán gratuláló levelet küldött neki, amelyben megígérte, hogy továbbra is támogatja Izraelt az Európai Unióban és más nemzetközi fórumokon.

Jáir Lapid külügyminiszter (Jes Atid) Anno az ellenzék vezetőjeként élesen támadta Netanjahut az Orbánhoz fűződő szoros kapcsolata miatt. Azt is állította, hogy Orbán ,,dicsérte a nácikkal együttműködőket”.

Lapid külügyminiszterként „reálpolitikai” irányvonalat vett fel Orbán Magyarországa felé. Beszélt Szijjártó Péter magyar külügyminiszterrel, sőt a tervek szerint Budapestre látogatott volna, de az Oknin házaspár törökországi afférja miatt lemondta az utazást.

Bennett és Lapid nem létesített olyan közeli kapcsolatot Orbánnal, mint Netanjahu, és az a hat hónap, mire az első telefonhívásra sor kerül, hosszú időnek tekinthető. Barak szerint az időzítés határozottan érdekes, és az is, ahogyan erre a beszélgetésre Brüsszelben és Washingtonban tekintenek majd.

Új Kelet Live Podcast Új Kelet Live

🎙️ Az epizód tartalma:A mai adásban a Közel-Kelet legfrissebb és legvitatottabb eseményeit járjuk körbe: az ENSZ legújabb jelentéseitől kezdve az izraeli egészségügyi helyzeten át egészen a Fehér Házat és Donald Trumpot érintő politikai és parapszichológiai elméletekig.ENSZ-jelentés a gázai gyermekek helyzetéről: Egy független vizsgálóbizottság súlyos vádakat fogalmazott meg Izraellel szemben, emberiesség elleni bűncselekményeket és népirtást emlegetve. Izrael genfi képviselete határozottan visszautasította a jelentést, rágalomnak nevezve azt, és kiemelve, hogy a dokumentum teljesen figyelmen kívül hagyja a Hamász civil pajzs-taktikáját.Drámai tanúskodás Genfben: Ilana Gritzewszky, a Hamász egykori túsza, az ENSZ Emberi Jogi Tanácsa előtt személyesen szembesítette a szervezet nők elleni erőszakkal foglalkozó jelentéstevőjét, és azzal vádolta meg, hogy elhallgatja a zsidó nők ellen elkövetett szexuális bűncselekmények bizonyítékait.Ebola-riadó Izraelben: Megkönnyebbülhet az egészségügy: hivatalosan is negatívak lettek a tesztjei annak a két Kongóból visszatért személynek, akiknél felmerült a fertőzés gyanúja.Uri Geller és az elmeirányító fegyverek: A híres mentalista egy különös elmélettel állt elő: szerinte Donald Trump hirtelen politikai irányváltásai mögött külföldi hatalmak elektromágneses fegyverei (E1000 technológia) állnak, és ő maga is dolgozik az elhárításon.Költözzön Ivanka és Jared Izraelbe? Egy szatirikus kampányban hívták fel Donald Trump figyelmét arra, hogy ha valóban olyan jónak tartja az Iránnal kötött megállapodást, küldje a lányát és a vejét a Szentföldre.Bónuszként pedig egy új fagylalt.Kövesd a csatornát, hogy ne maradj le a legfrissebb adásokról! 🔔 Írd meg véleményed a kommentekben vagy oszd meg az epizódot, ha tetszett!
  1. Új Kelet Live Podcast
  2. Új Kelet Live Podcast – Ami a héten kimaradt
  3. Új Kelet Live Podcast – Ami a héten kimaradt
  4. Új Kelet Live Podcast – Ami a héten kimaradt
  5. Új Kelet Live Podcast – Ami a héten kimaradt

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.