Koronavírus Izraelben: Biztató adatok jelentek meg a harmadik adag vakcináról

ujkelet.live

Az Egészségügyi Minisztérium délelőtt közzétett adatai szerint a csütörtökön regisztrált 3171 új esettel 83497-re emelkedett az aktív esetek száma.

Jelenleg 1097 beteget kezelnek kórházban, 658 állapota súlyos és 182 szorul lélegeztetőre.

A halottak száma 7465.

A 51974 tesztből 6,33 százalék lett pozitív.

A 9,3 millió lakosú Izraelben eddig 6056358 polgár kapta meg legalább az első adagot a vakcinából, míg 5566427 már megkapta mindkettőt. A harmadik emlékeztető oltást 2984903 izraeli vette fel.

A New England Journal of Medicine szerdán közzétett egy izraeli tanulmányt, mely szerint a koronavírus elleni emlékeztető oltások tízszeresére növelik a fertőzések elleni védelmet a 60 év felettiek körében.

A tanulmány 1,14 millió 60 éves és idősebb izraeli adatán alapul, akik augusztus végéig két adag oltást kaptak. A tanulmány két csoportra osztotta az eseteket: az egyik olyan emberekből állt, akik két adag oltást kaptak, a másik pedig olyanokból, akik felvették a harmadik adag vakcinát. A kutatók megállapították, hogy legalább 12 nappal az emlékeztető oltás után, a kétvakcinás csoportban a fertőzések aránya 11,4-szer magasabb volt, mint az emlékeztető vakcinás csoportéban, míg a súlyos megbetegedések aránya 19,5-szer volt magasabb.

A lektorált tanulmányt 11 kutató írta, köztük az Egészségügyi Minisztérium főigazgatója, Nachman Ás és Izrael közegészségügyi igazgatója, Dr. Sáron Alroy-Preisz. Számos statisztikai módszert alkalmaztak, és azt írták, hogy megpróbáltak a lehető legnagyobb mértékben figyelembe venni olyan változókat, mint a viselkedési különbségek és a különböző demográfiai populációk közötti különbségek.

Az eredmények további bizonyítékokat szolgáltatnak arra vonatkozóan, hogy az immunitás fokozatosan gyengül a vakcina első két adagja után.

Míg a ramat gáni Siba Orvosi Központban végzett másik tanulmány optimizmusra ad okot arra vonatkozóan, hogy mennyi ideig nyújt védelmet az emlékeztető vakcina.

A tanulmány megállapította, hogy az antitest-szint egy héttel a harmadik COVID-19 vakcinaadag beadása után tízszer magasabb, mint egy héttel a második adag beadása után.

EU

Izrael és az Európai Unió szerdán megállapodtak abban, hogy kölcsönösen elismerik az oltási igazolásokat – jelentette be a Külügyminisztérium, ezzel a lépéssel lehetővé téve az utazók számára a zöld igazolvány programokat.

A minisztérium közlése szerint a megállapodás kidolgozása október elején fejeződik be, és a beoltott izraeli turisták és üzletemberek hozzáférést kapnak az EU zöld igazolvány-rendszerhez, amely lehetővé teszi a belépést „éttermekbe, kulturális központokba, közintézményekbe és sok másba”.

Ez azt is lehetővé tenné, hogy Izrael felkészüljön az európai turisták befogadására, áll a közleményben. Ezenkívül lehetővé teszi az izraeliek számára, hogy hozzáférjenek más országok programjaihoz, amennyiben a jövőben csatlakoznak a kezdeményezéshez.

A minisztérium azonban figyelmeztetett, hogy a program nem helyettesíti az egyes uniós országok – például Portugália és Svédország – belépési követelményeit, amelyek jelenleg nem engedik be az izraeli turistákat. Ezenkívül lehetővé teszi Izrael számára, hogy továbbra is korlátozza a belépést bizonyos uniós országokból érkező utasok esetében, ha úgy dönt.

Jáir Lapid külügyminiszter a megállapodást „fontos lépésként üdvözölte az Izrael és az EU közötti repülési és turisztikai kapcsolatok tekintetében a normális állapotba való visszatérés alapjainak megteremtésében.”

Új Kelet Live Podcast – Ami a héten kimaradt Új Kelet Live

Alkotmánymódosítás Magyarországon, Ben Gvir vízumbalhéja és támadás a tel-avivi villamosok ellenE heti adásunkban az izraeli sajtó legfontosabb és legvisszhangosabb híreit válogattuk össze nektek. Politikai földrengések, diplomáciai csörték és nemzetközi feszültségek – pörgősen, lényegretörően.Amiről a mai epizódban szó lesz:Történelmi alkotmánymódosítás Magyarországon: Elfogadták a 8 éves miniszterelnöki korlátot, ami ellehetetleníti Orbán Viktor visszatérését. Hogyan reagált erre az izraeli ellenzék és Naftali Bennett?Itamar Ben Gvir vízum-kálváriája: Miért kellett ujjlenyomatot adnia a nemzetbiztonsági miniszternek az amerikai nagykövetségen, és miért mondta le végül az utazását?Rongálás Spanyolországban: Palesztinbarát aktivisták kalapácsokkal és vörös festékkel támadtak a Tel-Aviv-i könnyűvasút leendő szerelvényeire. Milyen hatással van ez a lila vonal átadására?Bukás a hadseregben: Tiltott szerelmi viszony és kitüntetés a beosztottnak – azonnali hatállyal távozik a hadsereg hadműveleti osztályának vezetője, Jiszráel Somer dandártábornok.Egy különleges találkozó a Fehér Házban: Donald Trump fogadta a gázai fogságból 738 nap után kiszabadult Rom Braszlavszkit, aki végre személyesen is köszönetet mondhatott az elnöknek.+1Ha tetszett az adás, kövess minket itt Spotify-on, és nyomj egy ötcsillagos értékelést, hogy még több emberhez eljussanak a legfrissebb izraeli hírek!
  1. Új Kelet Live Podcast – Ami a héten kimaradt
  2. Új Kelet Live Podcast – Ami a héten kimaradt
  3. Új Kelet Live Podcast – Ami a héten kimaradt
  4. Új Kelet Live Podcast – Ami a héten kimaradt
  5. Új Kelet Live Podcast – Ami a héten kimaradt

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.