Először gyakorlatozott az izraeli haditengerészet az amerikai 5. flottával a Vörös-tengeren

ujkelet.live

Az izraeli haditengerészet kedden a Vörös-tengeren az Egyesült Államok Központi Parancsnokságával (CENTCOM) közös gyakorlatot tartott, amely védelmi és mentő forgatókönyveket tartalmazott.

Az erők közötti együttműködés célja a ,,tengeri kereskedelmi útvonalak megőrzésének megerősítése a regionális stabilitás érdekében” – közölte az izraeli hadsereg.

https://twitter.com/idfonline/status/1432789413050916869?s=19

A hadgyakorlat az izraeli haditengerészet és az amerikai ötödik flotta közötti közös erőfeszítések kezdetét jelzi, az Izraeli Védelmi Erők ügyeinek az Egyesült Államok Központi Parancsnokságához való áthelyezésének részeként. Ez volt az első gyakorlat a sok közül, amelyek a jövőben tervbe vannak véve.

,,A partnerség az ötödik flottával stratégiai partnerség a régió és Izrael Állam biztonsága érdekében” – közölte az izraeli hadsereg. ,,Ez a gyakorlat egy együttműködés kezdetét jelenti, amely növeli és kiterjeszti a tengeri arénában a védelem és biztonság körét a terrorista tevékenységek megelőzése érdekében.”

Januárban az Egyesült Államok Védelmi Minisztériuma bejelentette, hogy Izraelt, amely az amerikai hadsereg Európai Parancsnoksága (EUCOM) hatáskörébe tartozott, áthelyezik a Közel-Keleten működő Központi Parancsnokságba. Ennek célja az volt, hogy javítsa az együttműködést Izrael és a térség többi országa között a Teherán jelentette fenyegetések kezelésében.

A zsidó államot eddig távol tartották a CENTCOM-tól, abból az aggodalomból, hogy súrlódást okozhat az Egyesült Államok és a régió többi országa között, amelyek többsége negatívan vélekedett Izraelről. Ez a fajta negatív vélekedés ma már nem igaz a Közel-Kelet egyes országára, különösen a Perzsa-öbölben lévőkre.

Új Kelet Live Podcast – Ami a héten kimaradt Új Kelet Live

Alkotmánymódosítás Magyarországon, Ben Gvir vízumbalhéja és támadás a tel-avivi villamosok ellenE heti adásunkban az izraeli sajtó legfontosabb és legvisszhangosabb híreit válogattuk össze nektek. Politikai földrengések, diplomáciai csörték és nemzetközi feszültségek – pörgősen, lényegretörően.Amiről a mai epizódban szó lesz:Történelmi alkotmánymódosítás Magyarországon: Elfogadták a 8 éves miniszterelnöki korlátot, ami ellehetetleníti Orbán Viktor visszatérését. Hogyan reagált erre az izraeli ellenzék és Naftali Bennett?Itamar Ben Gvir vízum-kálváriája: Miért kellett ujjlenyomatot adnia a nemzetbiztonsági miniszternek az amerikai nagykövetségen, és miért mondta le végül az utazását?Rongálás Spanyolországban: Palesztinbarát aktivisták kalapácsokkal és vörös festékkel támadtak a Tel-Aviv-i könnyűvasút leendő szerelvényeire. Milyen hatással van ez a lila vonal átadására?Bukás a hadseregben: Tiltott szerelmi viszony és kitüntetés a beosztottnak – azonnali hatállyal távozik a hadsereg hadműveleti osztályának vezetője, Jiszráel Somer dandártábornok.Egy különleges találkozó a Fehér Házban: Donald Trump fogadta a gázai fogságból 738 nap után kiszabadult Rom Braszlavszkit, aki végre személyesen is köszönetet mondhatott az elnöknek.+1Ha tetszett az adás, kövess minket itt Spotify-on, és nyomj egy ötcsillagos értékelést, hogy még több emberhez eljussanak a legfrissebb izraeli hírek!
  1. Új Kelet Live Podcast – Ami a héten kimaradt
  2. Új Kelet Live Podcast – Ami a héten kimaradt
  3. Új Kelet Live Podcast – Ami a héten kimaradt
  4. Új Kelet Live Podcast – Ami a héten kimaradt
  5. Új Kelet Live Podcast – Ami a héten kimaradt

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.