2000 méter egypárevező kategóriában Moran Samuel ezüstérmes a tokiói paralimpiai játékokon

0
Moran Samuel - ezüstérmes a tokiói paralimpiai játékokon - fotó: Twitter screenshot

ujkelet.live

A női 2000 méteres egypárevezős kategóriában ezüst érmes Moran Samuel Izrael negyedik érmét szerezte meg a tokiói paralimpiai játékokon, miközben a már aranyérmes Mark Malyar új világrekorddal jutott be a döntőbe 400 méteres gyorsúszásban.

Az izraeli csapat zászlóvivője, a 39 éves Samuel az izraeli kosárlabda válogatott tagja volt 2006-ig, amikor gerincvelő agyvérzés miatt alsó végtagjai lebénultak. Visszatérve a versenyzéshez öt évvel ezelőtt egy bronzérmet szerzett Rióban, és egy újabb bronzot a 2019-es evezős világbajnokságon Ottensheimben, Ausztriában.

Samuel 11:18:39 perc alatt evezett a célba az aranyérmes norvég Birgit Skarstein mögött, és a harmadik helyezett francia Nathalie Benoit előtt.

Izrael eddig két aranyérmet és két ezüstöt nyert a tokiói paralimpiai játékokon.

Ami Omer Dadaon paralimpiai úszó szombaton Izrael harmadik érmét szerezte meg a tokiói paralimpiai játékokon, az SM4 kategória férfi 150 méteres vegyes úszásban.

A 20 éves Dadaon gyerekkori agyi bénulásban szenved. Édesanyja azt nyilatkozta a médiának, hogy végig hitt önmagában, és mindig olimpiai érmekről álmodott, megjegyezve, hogy még számos versenyenszam áll előtte . „Mindannyian reméljük, hogy több éremmel tér vissza” – tette hozza örömmel az édesanyja.

Megelőzően Dadaon három aranyérmet nyert a 2021-es portugáliai Európa bajnokságon az 50, 100 és 200 m gyorsúszás kategóriában.

Izraelnek ezenkívül már két aranyérme is van a világrekordot megdöntő paralimpiai 200 méter vegyes úszó, Mark Malyar valamint Ijjád Salabi jóvoltából, aki 100 méter hátúszáson S1 kategóriában az első arab-izraeli, aki paralimpián vagy olimpián érmet szerzett a zsidó állam színeiben.