Linoy Ashram szombati győzelmével Izrael első női olimpiai bajnokává vált

0

ujkelet.live

Linoy Ashram izraeli ritmikus gimnasztikázó aranyérmet nyert a szombati döntőn Tokióban. Győzelmével ő lett az első izraeli sportoló nő, aki olimpiát nyert.

A 22 éves Ashram 27.550 pontot szerzett a karika gyakorlaton, míg 28.300 és 28.650-et labdával- és a buzogánnyal.

Ashram erős teljesítményt nyújtott a verseny folyamán, de az utolsó gyakorlat során elejtette a szalagját és végül 23.000 pontot szerzett, ami elég volt ahhoz, hogy a tabella élén maradjon, és legyőzze legerősebb riválisát, az orosz Dinát és Arina Averinát.

,,Egész életemben erről álmodtam” – mondta Ashram a győzelem után.

Ashram tornatársa, Nikol Zelikman (20) is versenyzett szombaton, és ez volt az első alkalom, hogy két izraeli tornász biztosította helyét az olimpiai döntőben.

Zelikman 23.700 pontot szerzett karika, 24.150 -et a labdás és 25.600 -at a buzogánnyal végzett gyakorlatért. A versenyt a hetedik helyen zárta, miután a szalagos gyakorlatért 22.150 pontot kapott.

Izrael eddig 4 olimpiai érmet szerzett Tokióban.

Vasárnap Artem Dolgopyat izraeli tornász nyerte a zsidó állam első aranyérmét.

A múlt héten az izraeli vegyes judo csapat bromzérmet nyert, miután a vigaszágon 4-1-re legyőzte Oroszországot, és Avisag Szemberg taekwondo-harcos egy héttel korábban szintén bronzérmes lett.

Izrael összesen három aranyérmet nyert az Olimpiákon, Ashram és Dolgopyát előtt Gal Friedman vitorlázó nyerte az elsőt 2004-ben, Athénban.