Megünnepelve a békét, Izrael és az Egyesült Arab Emírségek focicsapatai barátságos mérkőzést játszanak Abu Dzabiban

  0

  ujkelet.live

  A Maccabi Haifa labdarúgócsapata vasárnap bejelentette, hogy együttműködési megállapodást köt az Egyesült Arab Emírségek Al-Ain FC-jével, és a két csapat között barátságos mérkőzésre kerül sor Abu-Dzabiban, számolt be a hírről a Jediot Aharonot.

  „Örömmel tájékoztatom Önöket, hogy klubunk meghívást kapott a ‘Béke meccse’ elnevezésű barátságos futballmérkőzésre Abu-Dzabiba” – mondta a Maccabi Haifa tulajdonosa, Jáákov Sachar.

  „Tájékoztattuk őket, hogy örömmel játszunk ellenük Abu-Dzabiban, és vendégül látjuk őket városunkban, Haifán. Pozitív és lelkes válaszuk épp most érkezett meg, és a mérkőzés dátumát később fogják meghatározni a két klub menetrendjének megfelelően” tette hozzá Sachar. ”

  „Mindig is hittem, hogy a sport révén baráti kapcsolatokat lehet kialakítani. A napokban aláírjuk a két klub közötti egyetértési megállapodást a kapcsolat létrehozása érdekében, amely magában foglalja az együttműködéseket mind a sport, mind az üzleti oldalon”.

  Az Al-Ain az Egyesült Arab Emírségek történelmének legtöbb díjat nyerő csapata, 13 alkalommal nyerte meg a helyi bajnokságot és ötször a Szuperkupát.

  2018-ban a csapat bejutott a klubvilágbajnokság döntőjébe, ahol kikapott az Európa-bajnok Real Madridtól.

  A két klub közötti megállapodás Izrael és az Egyesült Arab Emírségek közötti normalizációs megállapodásnak köszönhetően valósulhat meg.

  Megosztás

  Leave a Reply

  Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .