Újraindul a fociszezon, üres lelátókkal és szigorú korlátozásokkal; vezet a címvédő Maccabi Tel Aviv

0
Maccabi Tel Aviv, a címvédő. Itáj Shechter rúgta a második gólt szombaton a Hapoel Haifa ellen. Fotó: maccabi-tlv.co.il

ujkelet.live

Üres nézőtérrel és szigorú korlátozások mellett, három hónap szünet után szombat este újraindult az izraeli fociszezon.

A hazai 26 fordulós bajnokság meccseit március elsején állították le a koronavírus miatt, a korlátozások fokozatos enyhítése révén, a hétvégén három bajnoki meccset játszottak Tel Avivban, Jeruzsálemben és Haifán.

Jelenleg a címvédő Maccabi Tel Aviv vezet a bajnokságban.

A szombati fordulón a Maccabi Tel Aviv hazai pályán fogadta a Hapoel Haifa csapatát és 2-0-ra nyert a házigazda.

Jeruzsálemben a Beitar Jeruzsálem a Hapoel Beersheva ellen 1-1 döntetlent játszott.

A Maccabi Haifa 12-es vereséget szenvedett a vendég Hapoel Tel Aviv csapatától.

A stadionokban mindent, amivel a játékosok érintkezésbe kerülhettek, beleértve a kispadokat, a stadion sétányait és az öltözőket alaposan fertőtlenítették, hogy megakadályozzák a vírus terjedését a játékosok között.

Az összeségében kétmilliós szurkolótábornak örvendő népszerű hazai bajnokság három hónapos befagyasztása komoly anyagi veszteséget jelent a csapatok számára. Ilyen súlyos korlátozás még nem volt a hazai foci történetében, legutóbb az öbölháború idején (1990-91) szüneteltek a meccsek, de akkor “csak” 49 napig.

A hónapokig tartó karantént a focisták is “háziőrizetben” töltötték. A korlátozásokat először május elején enyhítették azzal, hogy a csapatok számára engedélyezték az edzéseket, feloldva a két méteres távolságtartást, azzal a feltétellel, hogy a csapatedzéseken előforduló fertőzések esetén a közeli kapcsolatba kerülő csapattársak számára is kötelező a két hét karantén.