ujkelet.live
Benjamin Netanjahu ügyvivő miniszterelnök véletlenül „nukleáris hatalomnak” nevezte Izraelt a vasárnapi kabinetülésén, de azonnal korrigált.
Izrael soha nem ismerte el, hogy nukleáris fegyverekkel rendelkezne, helyette a „stratégiai kétértelműség” politikáját alkalmazza.
A csütörtöki Athénban tartott háromoldalú csúcstalálkozóról beszélve, ahol Izrael megállapodást írt alá Görögországgal és Ciprussal az EastMed földgázvezetékről, Netanjahu kijelentette, hogy „ennek a projektnek az a jelentősége, hogy Izraelt nukleáris hatalommá… energiahatalommá tesszük.”
https://twitter.com/shemeshmicha/status/1213750030965919744?s=21
A 2000 kilométeres EastMed csővezeték 9-12 milliárd köbméter gázt képes majd szállítani évente az Izrael és Ciprus birtokában lévő tengeri tartalékokból Görögországba, majd Olaszországba és más délkelet-európai országokba.
„Ez egy nagy nap Izrael számára, mely energiahatalommá válik,” idézte az izraeli sajtó csütörtökön Netanjahu szavait.
A kabinetülés során Netanjahu beszélt a pénteki amerikai légicsapásról is, melyben megölték Kaszim Szulejmánit, az iráni Forradalmi Gárda elit al-Kudsz egységének parancsnokát. A miniszterelnök szerint Donald Trump amerikai elnöknek „minden megbecsülés kijár” Szulejmáni meggyilkolásának elrendeléséért.