Izrael üdvözölte a Trump-kormány iráni olajexportra mért intézkedését

ujkelet.live

Donald Trump amerikai elnök kormánya hétfőn bejelentette, hogy nem fogja a májusban esedékes öt országra vonatkozó mentesítő nyilatkozatokat megújítani, melyek lehetővé tették számukra, hogy olajat importáljanak Irántól.

Az intézkedés a kormány Irán ellen folytatott kampányának része, melynek célja, hogy megszüntesse Irán olajexportból származó összes bevételét, amiből a Közel-Keleten és azon túl finanszírozza destabilizáló tevékenységét.

„Ez a döntés arra irányul, hogy az iráni olajexport lenullázódjon, elutasítva a rendszer fő bevételi forrását,” – nyilatkozta a Fehér Ház.

A döntés Kínára, Indiára, Japánra, Dél-Koreára és Törökországra vonatkozik.

Az izraeli politikusok Benjamin Netanjahu miniszterelnökkel az élen dicsérték az új szankciókat.

„Trump elnök és az amerikai kormány döntése nagy jelentőséggel bír az iráni terrorrendszerre nehezedő nyomás növelése érdekében,” nyilatkozta Netanjahu irodája. „Kiállunk az Egyesült Államok iráni agresszió elleni határozata mellett, és ez a megállításához vezető helyes út.”

Jiszráel Katz megbízott külügyminiszter (Likud) szerint a döntés segíteni fog abban, hogy Irán az atomprogramja és terrorizmus támogató tevékenysége leállítására kényszerüljön.

Beni Gánc a Kék-Fehér párt vezetője szintén üdvözölte a hírt.

„Ez egy fontos lépés lépés az iráni agresszió megfékezésében. Irán egy olyan regionális hatalom, amely nyíltan kijelentette szándékát Izrael megsemmisítésére, anyagi támogatást nyújt és ő maga áll a terrorista fenyegetések mögött Izrael határain.”

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.