ujkelet.live
Egy csoport gázai vasárnap beszivárgott Izraelbe és felgyújtott egy üres katonai őrhelyet a határ mentén, közölte az izraeli hadsereg.
Egy katonai szóvivő nyilatkoztata szerint az izraeli csapatok észlelték a határsértést, de mire a helyszínre értek, az elkövetők már visszamenekültek Gázába.
Vasárnap is érkeztek a tűz- és robbanásveszélyes sárkányok és lufik Gázából Izraelbe, legalább 12 tüzesetet regisztráltak, héber média jelentések szerint.
6 tüzeset volt a Be’eri erdőben, 5 Kisszufim erdőben és egy Kfar Azában.
https://twitter.com/kann_news/status/1013395685541056512
A rendőrség közölte, hogy tűzszerészeket vezényeltek ki egy veszélyes anyaggal ellátott lufihoz, ami Kirját Gáttól délre landolt, mintegy 30 kilométerre Gázától.