ujkelet.live
Az izraeli hadsereg vasárnap Patriot rakétát lőtt ki egy Szíriából Izrael felé tartó drónra, visszavonulásra kényszerítve a pilóta nélküli légi járművet.
Az izraeli védelmi rendszerek észlelték a drónt és mielőtt elérte a határt kilőtték rá a rakétát.
„Ennek következtében a légi jármű elmenekült a határról. Találatról nem érkezett jelentés,” – nyilatkozta az Izraeli Védelmi Erők.
„Az izraeli hadsereg nem fogja eltűrni Izrael Állam légi szuverenitásának megsértését, és fellép az állampolgárait veszélyeztető minden kísérlettel szemben.”
Az észak-izraeli lakosok a közösségi médiában fényképeket és videókat osztottak meg a Patriot rakéta kilövése okozta fehér csíkról az égen.
https://twitter.com/S0503281/status/1010827355856756736
Az elmúlt napokban fokozódtak a harcok az izraeli határ közelében Szíriában, mióta Bassár Aszad diktátor erői, az orosz hadsereg támogatásával, behatoltak a lázadók irányítása alatt álló egyik utolsó körzetbe.
Vasárnap intenzív összecsapásokról számoltak be Daraa dél-szíriai város közelében, tucatnyi légicsapással, amelyet a helyi aktivisták szerint az orosz légierő hajtott végre.