Patriot rakéta futamított meg egy Szíriából Izrael felé tartó drónt

ujkelet.live

Az izraeli hadsereg vasárnap Patriot rakétát lőtt ki egy Szíriából Izrael felé tartó drónra, visszavonulásra kényszerítve a pilóta nélküli légi járművet.

Az izraeli védelmi rendszerek észlelték a drónt és mielőtt elérte a határt kilőtték rá a rakétát.

„Ennek következtében a légi jármű elmenekült a határról. Találatról nem érkezett jelentés,” – nyilatkozta az Izraeli Védelmi Erők.

„Az izraeli hadsereg nem fogja eltűrni Izrael Állam légi szuverenitásának megsértését, és fellép az állampolgárait veszélyeztető minden kísérlettel szemben.”

Az észak-izraeli lakosok a közösségi médiában fényképeket és videókat osztottak meg a Patriot rakéta kilövése okozta fehér csíkról az égen.

https://twitter.com/S0503281/status/1010827355856756736

Az elmúlt napokban fokozódtak a harcok az izraeli határ közelében Szíriában, mióta Bassár Aszad diktátor erői, az orosz hadsereg támogatásával, behatoltak a lázadók irányítása alatt álló egyik utolsó körzetbe.

Vasárnap intenzív összecsapásokról számoltak be Daraa dél-szíriai város közelében, tucatnyi légicsapással, amelyet a helyi aktivisták szerint az orosz légierő hajtott végre.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.