A gázai szankciók feloldását követelték Abbásztól a tüntetők Rámalláhban

ujkelet.live

Több száz arab tüntetett szombaton Rámalláhban, azt követelve a Palesztin Hatóságtól, hogy oldja fel a megszorító intézkedéseket a Hamász terrorszervezet irányította Gázai övezetben.

https://twitter.com/wgazapal/status/1010641825319841796?s=21

A civil szervezetek által rendezett demostráció alatt a tüntetők „le a szankciókkal!” szöveget skandáltál a Palesztin Hatóság ellen.

Az elmúlt évben a rámalláh-i kormány számos megszorító intézkedést mért Gázára.

Abbász a szankciók részeként csökkentette az övezet villamos-energia ellátását és több tízezer gázai közalkalmazott fizetését vágta meg drasztikusan.

A kritikusok szerint az ilyen lépések a Fatah vezette Palesztin Hatóságtól csak tovább súlyosbítják a Palesztin Területek két része közötti szakadékot.

A felvonulás békésen zajlott, ellentétben a június 13-i tüntetéssel, amely során a palesztin biztonsági erők villanógránátokat és könnygázt vetettek be a tömeg feloszlatására.

https://twitter.com/stefaniafodd/status/1010658079967531009?s=21

Szombaton több rendőr is palesztin zászlót osztogatott a tüntetőknek.

Gáza súlyos villamos energia és ivóvíz hiánnyal küzd. Izrael és Egyiptom a Hamász 2007-es hatalomra kerülése óta blokád alatt tartja az övezetet, hogy megakadályozzák, hogy a terrorszervezet fegyvert vagy alagút építéshez használt árut csempésszen be Gázába. Ezért a Gázának szánt árucikkeket először Izraelbe szállítják ellenőrzés céljából, majd a palesztin területre szállítják, miután a biztonsági kockázatot elhárították.

Egyiptom pedig csak alkalmanként nyitja meg a dél-gázai határt.

Izraeli biztonsági tisztviselők a határmenti erőszakos összecsapások egyik legfontosabb mozgatójaként a romló életkörülményeket nevezték meg.

Izrael álláspontja szerint a humanitárius helyzet nem fog javulni addig, amíg a Hamász vissza nem adja a két izraeli katona holttestét és szabadon nem engedi a két fogvatartott izraeli állampolgárt. Izrael a Hamászt teszi felelőssé az övezetben uralkodó szörnyű helyzetért, mert a terrorszervezet dollár milliókat költ fegyverekre, alagutak ásására, rakéták gyártására és katonai szárnyának kiképzésére, ahelyett hogy a lakosság életkörülményein javítana.

Az ENSZ becslései szerint ha nem történik drasztikus változás, Gáza, amely két millió embernek ad otthont, 2020-ra lakhatatlanná válik.

forrás: AFP; ujkeletonline

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.