Solt Olivér

Folytatódik a beer sheva-i csoda!

Solt Olivér/ujkelet.live

Csütörtökön befejeződtek az Európa Liga csoportkörének küzdelmei, mindkét izraeli csapat nagy reményekkel vágott neki az utolsó fordulónak.

A Maccabi Tel Aviv helyzete nem volt könnyű, hiszen az ír Dundalk elleni győzelem mellett abban is reménykedni kellett, hogy a másik meccsen, a már biztosan továbbjutó Zenit ellen az Alkmaar nem győz. Jól is kezdett a kék-sárga csapat, a 21. percben jogosan megítélt büntetőt Tal Ben Hayim értékesítette. Az írek 6 perccel később az első komolyabb helyzetüket gólra váltva egyenlítettek. Még az első félidő végén újra megszerezte a vezetést a hazai csapat Dor Micha góljával.

maccabi2

Teltház – forrás: Internet

A második félidő már unalmasabban csordogált, talán a játékosok is tudták, hogy a holland Alkmaar 2-0-ra vezet, így a továbbjutás elúszni látszik. A lelátón is egy kicsit a csalódottság volt érezhető, amin valamit javított, hogy a Zenit szépített, így már csak egy orosz gól hiányzott a Maccabi továbbjutásához. Ezzel szemben ismét a hollandok találtak be, amire még a 80. percben jött egy orosz válasz, de végül hiába nyert a Maccabi Tel Aviv, a másik meccs eredménye miatt nem sikerült a csoport első két helyének valamelyikén végezni, így a csapat búcsúzni kényszerült a sorozattól.

maccabi1

Maccabi Tel Aviv, nem csak rajtunk múlt – forrás: internet

A Hapoel Beer Sheva annyiból mindenképpen könnyebb helyzetben volt, hogy csak a saját meccsére kellett figyelnie. Az izraeli bajnok úgy érkezett Southamptonba, hogy nem csak a győzelem, hanem egy bármilyen döntetlen elegendő az angol csapat ellen, kivéve a 0:0. Ez egy rendkívül ritka helyzetet idézett elő, a hazaiak próbálták is tartani az eredményt, de a meccs 80. percében megszerezte a vezetést a Korhut Mihállyal felálló Hapoel. A Southampton a hosszabbításban még egyenlített, de újabb gólra nem volt ideje, így a Hapoel Beer Sheva története legnagyobb sikerét elérve bejutott az Európa Liga legjobb 32 csapata közé.

hapoel1

A beer-shevai csoda – forrás: internet

A 40 év után bajnokságot nyerő csapat számára az is nagy eredmény volt, hogy a főtábláig eljutott, a továbbjutás már-már csodával ér fel, főleg ha azt is nézzük, hogy csoportjában az olasz Intert és az angol Southamptont előzte meg.

A csoda folytatására február 16.-ig kell várni, ekkor küzdhet meg a következő ellenfelével a Negev sivatag büszkesége.