U23-as Judo Európa-bajnokság Tel Avivban

0

Kodrucz Sándor/ujkelet.live

Múlt héten több mint 300 atléta 40 különböző országból érkezett Izraelbe, hogy részt vegyen a november 11-12 között rendezett U23-as Judo Európa-bajnokságon Tel Avivban.

Inbal Shemesh -63 kg

Az érem tabla első helyezettje Oroszország lett, Magyarország a negyedik, Izrael pedig a tizenkettedik helyen végzett.

Az izraeli csapatból Tohar Butbul és Adi Grossman ezüst érmet és Alexander Raskopin brozérmet nyert. Viazeslav Obedin és Dmytro Raskin pedig a pontszerző hetedik helyen végzett.

A magyar csapatot tizenöt sportoló képviselte.

Gercsák Szabina(-70 kg) aranyérmet, Szabó Csaba( -60 kg) és Pupp Réka( -48 kg) ezüstérmet és Szabó Katinka( -52 kg) bronzérmet szerzett. Bartha Ákos( -60 kg), Ohat Zalán( -100 kg), Salánki Evelin( -78 kg) és  Szigetvári Merdédesz( -78 kg) ötödik, Kárpáti Emese( +78 kg) pedig hetedik helyen zárt.