Paralimpia Rióban

2
fotó: Kodrucz Sándor

Kodrucz Sándor/ujkelet.live

Miközben világszerte ünnepeltük(ünnepeljük) a riói hősöket, a szervezők pár hét alatt átalakították a helyszíneket, hogy szeptember 7-én folytatódhasson a sportshow, a paralimpia.

Idén 178 országból 4,350 atléta vesz részt az eseményen. A 30 fős izraeli delegáció (15 férfi és 15 nő) 11 kategóriában indul.

Izrael eddig 380 érmet (ebből 124 arany!) szerzett az első, 1960-as Rómában megrendezett paralimpiai játékok óta. 2012-ben Londonban egy arany, két ezüst és öt bronzérem volt a mérlegük. Érdekesség, hogy az izraeli olimpikonok 1952-óta csupán kilenc érmet szereztek és Londonból üres kézzel távoztak.

para_7959

A  2016-os paralimpián részt vevő izraeli sportolók névsora:

bocsa: Nadav Levi

kerékpár: Kobi Leon

csörgőlabda: Iham Mahamid (csapatkapitány), Lihi Ben David, Gal Hamrani, Roni Ohayon, Sivan Abrababya, Yarden Adika

kajak: Pascale Berkowitz

evezés: Moran Samuel (egyéni), Yulia Chernoy and Reuven Magnagy (páros)

futás: Gadi Yarkoni (maraton)

vitorlázás: Dror Cohen, Arnon Efrati, Shimon Ben Yakov (Sonar); Hagar Zehavi, Moshe Zehavi (Skud)

sportlövészet: Doron Shaziri

úszás: Inbal Pezaro, Erel Halevi, Yulia Gordiychuk, Iyad Shalabi, Yoav Valinsky

tenisz: Shraga Weinberg és Itay Erenlib súlyosan mozgássérült kategória (quad), Adam Berdichevsky

asztalitenisz: Caroline Tabib, Shay Siada, Hagit Brill

Hittel, akarattal…..paralimpia

A PARALIMPIA NEM A MINDENNAPOK OLIMPIÁJA.

A CSÖKKENT FIZIKUMÚ SPORTEMBEREK E VERSENYEKEN LÁTHATÓ HEROIKUS KÜZDELMEI MÁS ÉLMÉNYT NYÚJTANAK A NÉZŐKNEK!

fotó: Kodrucz Sándor (Athén)

Nem elsősorban azért, mert fizikai valóságukban nagyonis megrázóak, – hanem, mert mentálisan mennyivel mások.

Hiszen hátrányos, akár többszörösen is hátrányos helyzetből fogcsikorgató hittel, és akarattal- ám elérték céljaikat.

Ez az, amit feltétlenül érdemes észrevenni, elismerni.

VANNAK NYERTESEK, ÁM ŐK MINDANNYIAN GYŐZTESEK !

Mert legyőzték a félelmeiket és fájdalmaikat, a saját emberi tragédiájukat, sőt, embertársaik egy részének közönyösségét is. Van mit tanulni tőlük!