Sagi Muki aranyérmet nyert a dzsúdó-vb-n

1
    Sagi Muki aranyérmet nyert Abu Dhabiban 2018. október 28. Fotó: youtube screenshot

ujkelet.live

A kétszeres Eb-győztes Sagi Muki izraeli dzsúdós szerdán a döntőben legyőzve Mattias Casse belgiumi ellenfelét aranyérmet nyert az olimpiai kvalifikációs tokiói cselgáncs-világbajnokságon.

Muki a döntőbe jutásért Mohamed Abdelaallal küzdött meg, aki a mérkőzés végén nem volt hajlandó kezet fogni az izraeli versenyzővel.

Benjamin Netanjahu miniszterelnök Twitteren gratulált az izraeli bajnoknak.

Izrael nemzetközi versenyeken való részvétele rendszeresen ellenséges reakciókat és bojkottot vált ki az arab vagy muszlim szervezetekből vagy sportolókból.

Februárban az iráni Saeid Mollaei sérülést színlelve elvesztett egy mérkőzést és esélyét az aranyéremre a Párizs Grand Slamen, hogy elkerülje Sagi Mukit a következő fordulóban. Végül felépült és bronzéremmel zárta a versenyt, majd újabb sérülést színlelt, hogy ne kelljen egy dobogón állnia Mukival.