Fed-kupa Eilat – összefoglaló

0

szerkesztette: Kodrucz Sándor

február 05. péntek

2 -1-es vereséget szenvedett a magyar Fed-kupa válogatott pénteken a lettek ellen, miután a Gálfi Dalma/Jani Réka duó 7:6(2) 6:3-ra kikapott az Ostapenko/Marcinkevica kettőstől.

Ezzel a csoport utolsó helyén végeztek és holnap a dél-afrikai válogatott ellen kell kiharcolniuk az Euro-Afrikai Zóna I-es csoportjában való bent maradást.

Shelly Krolitzky

Csapatkapitány: Tzipora Hirsh-Obziler (ISR)

Izrael 3 2 1 6 – 3 +

február 3. Törökország 2-1 Izrael

február 4. Észtország 0-3 Izrael

február 5. Horvátország 1-2 Izrael

Az eilati Municipal Tennis Centre komplexum C csoportjában az első napon szoros mérkőzésen vesztett a hazai pályát is élvező vendéglátó. A második napon már a keménypályás borításon ütöttek be minden ziccert és simán verték az észteket. A harmadik napon ismét szoros mérkőzésen, de már a hazai csapat nyert, ezzel megnyerve a tornát.

Szép volt lányok!

forrás: ITF

A magyar női tenisz válogatott szombaton 2-0-ra legyőzte a Dél-Afrikai Köztársaság csapatát és ezzel kiharcolta a bennmaradást.

A magyar szövetség honlapján olvasható tájékoztató szerint Juhász Gábor együttese a helyosztón a B csoportban sereghajtó dél-afrikaiakkal találkozott, és rendkívül magabiztos győzelmet aratott.

Bondár Anna (371. a világranglistán) egyetlen játékot engedélyezett Ilze Hattinghnek (650.), így a meccsük csupán 49 percig tartott. Hasonlóan sima volt Jani Réka (234.) találkozója Chanel Simmonds (317.) ellen.

Miután a dél-afrikaiak feladták a párost, 2-0 lett a végeredmény a magyarok javára, az ellenfél pedig kiesett a zóna II. csoportjából.

Magyarország – Dél-Afrikai Köztársaság 2-0

Bondár Anna – Ilze Hattingh 6:0, 6:1

Jani Réka – Chanel Simmonds 6:0, 6:3